Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Podsumowania Roku Samorządowego i Kulturalnego odbyło się w Kcyni

W sobotę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kcyni odbyło się Gminne podsumowania Roku Samorządowego i Kulturalnego, którego organizatorem był Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniew Witczak oraz Dyrektor Gminnego  Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni Ilona Kurdelska. Wśród przybyłych gości był Pan Starosta Tomasz Miłowski oraz jego zastępca Andrzej Kinderman, radni powiatowi, gminni, sołtysi, przedsiębiorcy i dyrektorzy placówek oświatowych oraz osoby związane z krzewieniem kultury w naszej gminie.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez Ilonę Kurdelską. Następnie głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który wygłosił swoje Expose. Włodarz Kcyni mówił o stanie kcyńskich finansów, konieczności spłacenia zadłużenia, konieczności reformy kcyńskiej oświaty i planów na przyszły 2016 rok. Starosta Tomasz Miłowski nawiązał do przemówienia Marka Szarugi podkreślając współpracę Starostwa Powiatowego w Nakle n/Notecią z Gminą Kcynia. Włodarze wielką szansę na rozwój gospodarczy upatrują w otwartym Nakielskim Parku Przemysłowym, który przy rewitalizacji linii kolejowej Kcynia-Nakło, a idąc dalej Kcynia-Gołańcz  otwiera okno na wielkopolskę nam wszystkim.- wkrótce zaprosimy Państwa do filmowej relacji z przemówień burmistrza Kcyni oraz starosty. W imieniu Rady Miejskiej w Kcyni głos zajął Wiceprzewodniczący Henryk Kuliberda.

Spotkanie było także okazją do podziękowań wszystkim osobą udzielającym się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Pani Dyrektor Kurdelska dziękowała członkom Zespołu Regionalnego Pałuki, członkom Chóru Cantemus oraz członkiniom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kcyni.

W części artystycznej wystąpiła góralska kapela góralska, która swoimi kolędami umiliła sobotni wieczór. Górale śpiewali z przytupem wtajemniczając w swoje zwyczaje bożonarodzeniowe kcyńską publiczność. Pod koniec koncertu wystąpili w specjalnie przygotowanych maskach nawiązując do kolędowania po domach. Artyści z rak Pani Dyrektor Centrum Kultury i Burmistrza Kcyni otrzymali pamiątkowe podarunki.

Po części oficjalnej i artystycznej uczestnicy spotkania wypili symboliczną lampkę szampana składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Smaczny catering przygotowała firma Pani Danuty Cegiełko.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz