Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu – Boże Narodzenie na terenie powiatu nakielskiego

Na terenie całego kraju Policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”, które rozpoczęły się w piątek (21.12.18r.), a zakończyły wczoraj w nocy. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 18 kolizji drogowych.

Akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” prowadzona była przez policjantów na terenie całego kraju. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, przestrzeganie przepisów przez kierowców oraz pieszych.

Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu nakielskiego doszło do 18 kolizji drogowych i 2 wypadków w których lekko ranne zostały dwie osoby. W trakcie minionego weekendu nakielscy mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 1 pod działaniem środków odurzających. Ponadto policjanci zatrzymali 2 kierowców którzy wsiedli za kierownicę wbrew temu, że mieli orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W działania było zaangażowanych łącznie 70 funkcjonariuszy nakielskiej drogówki i 122 innych policjantów oraz 2 funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Gminnej .

asp.szt. Damian Moczadło

p.o Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz