Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” w powiecie nakielskim

Działania „Prędkość”, mające na celu bezpieczeństwo użytkowników powiatowych tras, prowadzili wczoraj mundurowi nakielskiego referatu ruchu drogowego. Ujawniono aż 53 wykroczenia i nie obyło się bez mandatów.

Jedynie jazda z prędkością dostosowaną do warunków drogowych oraz zgodnie z ustanowionymi na trasach ograniczeniami, gwarantować mogą bezpieczeństwo. Nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, dlatego policjanci cyklicznie prowadzą akcje, podczas których konsekwentnie reagują na tych, którzy lekceważą przepisy.
Jedną z nich, pn.: „Prędkość”, prowadzili mundurowi powiatu nakielskiego wczoraj (31.01.22). Funkcjonariusze referatu ruchu drogowego, prócz prędkości z jaką przemieszczały się auta, sprawdzali również ich stan techniczny, trzeźwość kierowców oraz reagowali na inne wykroczenia, które zagrażały porządkowi ruchu.
Podczas działań policjanci skontrolowali 63 auta, ujawniając 53 wykroczenia, z czego 42 związane z nadmierną prędkością. 27 kierowców zostało ukaranych mandatami, 26 pouczono. W związku z ujawnionymi usterkami, „drogówka” zatrzymała też 5 dowodów rejestracyjnych od kontrolowanych aut.
Na trasach było bezpiecznie i nie odnotowano wypadków.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz