Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Podsumowanie Roku Samorządowego i wspaniały koncert Orkiestry z Cekcyna

Orkiestra Campanella wystąpiła w Kcyni po raz drugi i dała wspaniały koncert 19.01.2020 Tradycją powoli staje się otwarty koncert dla mieszkańców podsumowujący mijający rok. To również okazja, by muzycznie uczcić kolejną, 101. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. W tym roku uroczystość uświetniła ponad 40-osobowa Orkiestra Campanella z Cekcyna, którą prowadzą Anna i Adam Filipscy wraz z córką dr Magdaleną Filipską. Koncert orkiestry z Borów Tucholskich poprzedzony został wystąpienia Burmistrz Kcyni Marka Szarugi i Przewodniczącego Roku Jana Kuranta, którzy podsumowali miniony rok. Głos zabrał także Starosta Nakielski Tadeusz Sobol.

Podczas koncertu orkiestra zagrała zarówno polskie i zagraniczne kolędy, jak i utwory o charakterze patriotycznym oraz z kategorii „muzyka filmowa”. Wspaniała gra instrumentów połączona z przepięknym głosem solistki Antoni Boczulak wypełniła po brzegi salę gimnastyczną „Czochralskiego”. Wśród wykonanych utworów były m.in. FIELDS OF GOLD STINGA i STAY WITH ME – SAM SMITHA, HALLELUJAH LEONARDA COHENA, FORREST GUMP z muzyką ALANA SILVESTRII. Solistami podczas koncertu byli: Magdalena Filipska fortepian, Antonia Boczulak śpiew, Zofia Rajzer akordeon, Gabriela Bartnik akordeon, Damian Gołuński gitara i Anastazja Nowak flet prosty. Orkiestra w 2021 roku będzie obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia. Skupia uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej w Cekcynie, a jednym z ostatnich sukcesów jest Nagroda Główna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowy w międzynarodowym konkursie 42. Bydgoskich Impresji Muzycznych w czerwcu 2019 r. Wielkim sukcesem orkiestry oraz Ogniska Muzycznego Toccata, które prowadzą Państwo Filipscy są orkiestranci, którzy „zarażeni” muzyką kształcą się w akademiach muzycznych. Jest ich już obecnie kilkanaścioro. Orkiestra zaistniała także w filmie „KULT FILM”, za sprawą Tomasza Glazika – cekcynianina, który w orkiestrze grał 17 lat, a obecnie gra na saksofonie w formacji „KULT”. To był wspaniały koncert!

Organizatorem głównym był Urząd Miejski, a pomocą służyli: pracownicy GCKiB, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego oraz KGW Sami Swoi. Prowadzącą Anna Duda-Nowicka.

tekst. Anna Duda-Nowicka

fot. Robert Koniec

 

--> wstecz