Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podsumowanie świątecznych działań na drogach powiatu nakielskiego

W świąteczne dni policjanci ruchu drogowego i komórek prewencyjnych prowadzili działania, podczas których dbali o bezpieczeństwo na trasach. W tym czasie na drogach powiatu nakielskiego było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego wypadku.

W długi świąteczny weekend nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach powiatu nakielskiego czuwali policjanci z referatu ruchu drogowego wpierani przez mundurowych komórek prewencyjnych.
Funkcjonariusze dbali o zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, sprawdzali stan techniczny aut i ich wyposażenie, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty. Mundurowi zwracali też szczególną uwagę na to, czy osoby podróżujące pojazdami mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy w sposób zgodny z przepisami przewożone są dzieci.
Kontrolowana była również prędkość, z jaką przemieszczały się auta i to, czy kierowcy stosują się do ustanowionych ograniczeń.
Podczas trwania działań na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, zgłoszono 10 kolizji, bez osób rannych. Zatrzymano 2 osoby, które ruszyły w trasę w stanie po użyciu alkoholu i dwóch nietrzeźwych cyklistów.
Podsumowując, ocenić można, że minione święta na powiatowych trasach były bezpieczne.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz