Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Podwyżka opłat za śmieci- zobacz film

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni „klamka zapadła”. Opłaty za śmieci wzrosną. Jeszcze miesiąc temu radni wycofali z obrad sesji uchwałę o opłatach za śmieci, a dziś wszyscy podnieśli rękę w górę i przegłosowali podwyżki. Tylko radna Monika Wołyńska wstrzymała się od głosu.
Podwyżki mają na celu zbilansowanie kosztów całego mechanizmu związanego z ustawą śmieciową, aby gmina Kcyni nie musiała dopłacać do całego interesu. Płaciliśmy 10.50 zł za śmieci segregowalne, a nowa stawka będzie wynosiła 12.00 zł za osobę. w Przypadku śmieci niesegregowalnych różnica jest większa, gdyż z kwoty 15.00 zł wzrosła, aż do 19.00 zł, co na na celu zmotywować mieszkańców naszej gminy do segregowania odpadów.
Stawki za opłaty za nieczystości zostały uchwalone. Niestety większym problemem, z którym nasza gmina nie może sobie poradzić jest wyegzekwowanie opłat za usługę wywozu nieczystości, którą samorządy muszą realizować.
Już kilka miesięcy temu głośno dyskutowano podczas sesji o problemie jakim jest brak skutecznej egzekucji należności za śmieci. W tej sprawie wypowiadała się Pani skarbnik, Pan Prezes ZGKiM, pytania stawiał radny Jan Kurant.
tekst i fot. Robert Koniec
Zobacz film z innej sesji Rady Miejskiej, w którym skarbnik Gminy Edyta Szczurek mówi o egzekucji należności za śmieci

--> wstecz