Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Podziękowano sołtysom za ich trud i poświęcany czas

11 marca obchodzono Dzień Sołtysa. Tradycją w Gminie Kcynia jest spotkanie z tej okazji dedykowane tym, którzy zajmując funkcję sołtysa podejmują trud i angażują się na rzecz najbliższego otoczenia. Dzień Sołtysa jest doskonałą okazją do złożenia podziękowań. O tym, jak ważną rolę pełnią sołtysi, mówił Burmistrz Kcyni Marek Szaruga podkreślając, że nie jest łatwo być w dzisiejszych czasach – rosnących wymagań i oczekiwań – sołtysem.
Życzę Państwu, aby praca sołtysa, przewodniczącego rad osiedla przynosiła ciągłe zadowolenie, była powodem do poczucia spełnienia i wzbogacała Wasze życiowe doświadczenie – podkreślił Burmistrz.
Życzenia pod adresem sołtysów złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant. Dzień Sołtysa to jedyny dzień w roku kiedy sołtysom należy się chwila odpoczynku, a za pełnioną funkcję – składane są podziękowania. Poza listami gratulacyjnymi, także od Pana Wojewody Mikołaja Bogdanowicza i Pani Poseł Ewy Kozaneckiej, sołtysi otrzymali upominek w postaci kubka i koszulki. W dniu dzisiejszym spotkanie dla sołtysów z województwa kujawsko-pomorskiego zorganizował także Pan Wojewoda. Gminę Kcynia reprezentował sołtys Siernik Pan Eugeniusz Hodana. Ogólnie w naszej gminie mamy 37 sołectw i 3 samorządy osiedlowe. Wśród sołtysów jest 19 pań. Gminne spotkanie było także okazją do omówienia harmonogramu zbliżających się wyborów w sołectwach, które ruszą z końcem marca.
Zred. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni 

--> wstecz