Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Zaproszenie na Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2015

Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział Kcynia zaprasza serdecznie do udziału w wycieczce na Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2015, która odbędzie się w Bednarach koło Poznania. Wyjazd w dniu 19 września 2015 r. o godz. 8.00 z kcyńskiego Rynku. Koszt wyjazdu 20,00 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 506 – 392 – 797. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych. Zapraszamy!!!

Materiał: KPODR

AGRO SHOW 18-21 września 2015, Bednary

NAJWIĘKSZA ROLNICZA WYSTAWA PLENEROWA W EUROPIE
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni Wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą. Jesteśmy dumni z tego, że AGRO SHOW stało się platformą do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń. Wśród głównych atutów Wystawy można wymienić jej nowoczesną i dynamiczną formułę, bogate wsparcie branżowe oraz lokalizację.
AGRO SHOW to nie tylko organizacja pokazów, ofert, debat. To ogromne przedsięwzięcie, które staraniem organizatorów co roku staje się coraz atrakcyjniejsze również dzięki wielu elementom i działaniom, które być może nie są najistotniejsze, ale również mają wpływ na komfort zwiedzających i wystawców.
Co czekać będzie na odwiedzających wystawę w tym roku?

NOWOŚCI, UDOGODNIENIA I ATRAKCJE
AGRO SHOW to wydarzenie, które dynamicznie zmienia się wraz ze swoim rozwojem. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych – organizator Wystawy, stara się odpowiadać na zapotrzebowania rynku i zwiedzających, w związku z czym co roku wprowadza szereg udogodnień. Rok temu po raz pierwszy wystartowała aplikacja mobilna z najistotniejszymi informacjami o Wystawie. Dzięki niej można je mieć na własnym telefonie lub tablecie.
Podczas Wystawy na jej ternie zapewniony będzie dostęp do bezprzewodowego internetu.
Wśród udogodnień dla zwiedzających i wystawców są także między innymi:
– bezpłatny wstęp, parking i katalog Wystawy,
– mobilny bankomat na terenie Wystawy,
– punkty informacyjne zlokalizowane na pasie głównym,
– regularne linie meleksowe dla zwiedzających kursujące na stałych trasach na Wystawie,
– bezpłatny autobus z dworca i na dworzec PKP w Pobiedziskach,
– centralny punkt spotkań, przy skrzyżowaniu głównym pod flagami.

AGRO SHOW Gra
Dla młodzieży tradycyjnie już przygotowaliśmy AGRO SHOW Grę, czyli grę terenową, podczas której w nietypowy i niekonwencjonalny sposób będzie można zwiedzić Wystawę.
Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać polecenia wpisane w scenariusz zabawy. Dla najszybszych uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody.
STREFA JUNIORA AGRO SHOW
To atrakcja dla najmłodszych uczestników Wystawy. W sektorze A zorganizowana będzie strefa zabaw dla dzieci. Wśród atrakcji zaplanowano: malowanie buziek, malowanki i rysowanki, dużo piachu i różne zabawki – foremki, wiaderka, itp. Zabawami pokierują profesjonalni i doświadczeni animatorzy w bajkowych strojach m.in.: Pippi, Królewny Śnieżki i Piratów. W strefie znajda się również ławeczki, którzy podczas zabaw swoich pociech będą mogli z nich skorzystać i chwilę odpocząć.

WIOSKA BEZPIECZEŃSTWA
Firma SSAB wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaprasza do zorganizowanej po raz pierwszy w Polsce na targach rolniczych WIOSKI BEZPIECZEŃSTWA, podczas AGRO SHOW 2015 w Bednarach.
Celem stworzenia WIOSKI BEZPIECZENSTWA jest edukacja dorosłych i dzieci przez doświadczenie i zabawę, zgodnie z zasadą BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – DZIAŁAJ BEZPIECZNIE.
Wspólnie przygotowaliśmy program, dzięki któremu wszyscy odwiedzający Wystawę będą mogli m.in. sprawdzić reakcję własnego organizmu podczas kolizji samochodowej, odświeżyć swoją wiedzę nt. pierwszej pomocy czy nauczyć się prawidłowo opatrzyć ranę.
Profesjonalni ratownicy również najmłodszym gościom zaprezentują jak zachować się w przedszkolu czy szkole, gdy kolega się zachłyśnie czy skręci nogę.
Przy pracy w gospodarstwie, również pamiętamy o zwierzętach. W WIOSCE dostępne będą nowe rozwiązania rolnicze, które poprawiają komfort pracy gospodarza, a jednocześnie są bezpieczne i przyjazne dla żywego inwentarza.
W strefie wiedzy przez 3 dni będą dostępni również specjaliści w zakresie spawania, którzy podpowiedzą jak bezpiecznie wykonywać czynności napraw we własnym garażu i jakie własności stali i procesu należy mieć na uwadze.
Przewidzieliśmy również wyzwanie dla Studentów kierunków technicznych na uczelniach rolniczych oraz producentów sprzętu rolniczego. Podczas trwania AGRO SHOW 2015 ogłosimy zasady konkursów, a podczas wystawy w 2016 ogłosimy zwycięzców. Cel: bezpieczeństwo, innowacyjność i ekonomia. Wygrana: rozwój wiedzy i możliwość jej wymiany za granicą…
Zapraszamy rodzinnie – dla najmłodszych szereg niespodzianek, a dla dorosłych za aktywność w BEZPIECZNYM DZIAŁANIU przewidziane nagrody.

MAGAZYN „TYDZIEŃ”
Na tegorocznym AGRO SHOW gościć będziemy ekipę TVP1. To jeden z efektów współpracy Izby z Redakcją Rolną Telewizji Polskiej, która jest jedynym patronem medialnym Wystawy w 2015 roku.
W sobotę na pasie głównym zlokalizowane będzie studio, w którym nagrywany będzie Magazyn Tydzień. Tak więc każdy, kto jest ciekawy jak powstaje program telewizyjny będzie miał okazję się temu przyjrzeć. Emisja programu zaplanowana jest na niedzielę 20 września.

WYSTAWA W LICZBACH
›› zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku
›› 4 dni Wystawy (18-21 września 2015)
›› Ponad 800 wystawców
›› Prawie 100 wystawców z zagranicy
›› Blisko 150 tysięcy zwiedzających
›› 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej
›› Prawie 120 ha powierzchni Wystawy

LOKALIZACJA
Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska.
To zaledwie 25 km od Poznania. Szybki dojazd dzięki autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5.

 

--> wstecz