Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

POLAGRA-PREMIERY – 50 rolników z naszej gminy wzięło udział w Targach Rolniczych

Pora zimowa to najlepszy czas na zaprezentowanie nowości w dziedzinie techniki, uprawy i hodowli w rolnictwie. W dniach 21-24.01 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się szósta edycja Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY. Impreza odbywa się co dwa lata w Poznaniu. Cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów z branż rolniczych oraz ich odbiorców-głównie rolników. Podczas targów można było porozmawiać ze specjalistami, uzyskać odpowiedzi na trudne pytania jak również wziąć udział w licznych konferencjach. Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY zdążyły wyrobić sobie renomę dzięki intensywnie pracującemu zespołowi organizacyjnemu. Honorowy patronat nad Targami objęło w tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oprócz rolników, którzy najliczniej przybyli, w tym roku Targi odwiedził również- Pan Jacek Bogucki, sekretarz stanu, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY to 56 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawowej. Uczestniczyło w nich 380 wystawców, 500 marek z czego 38 produktów zostało wyróżnionych Złotym Medalem MTP. Ponad 45 000 odwiedzających świadczy o wysokiej randze tych Targów. W jednym miejscu skupione są wszystkie nowości z branży rolniczej.

W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 dla polskiego rolnictwa przeznaczone są środki w wysokości około 115 mld euro co stanowi 28% całego budżetu. Dotychczasowe fundusze wpłynęły na lepszą, szybszą i bardziej wydajną prace rolników. Dzięki nowemu PROW 2014-2020 rolnicy będą mogli pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój swoich gospodarstw co motywuje ich do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań z zakresu techniki rolniczej. Innowacyjność z zakresu nowych rozwiązań musi być przenoszona do gospodarstw rolnych. Może to się odbyć tylko dzięki współpracy przedstawicieli firm, doradców rolnych oraz rolników.

W dniu 24.01 grupa ponad 50 rolników z Gminy Kcynia wzięło udział w Targach Rolniczych POLAGRA-PREMIERY. Rolnicy mogli zapoznać się z nowościami na rynku maszyn, nawozów, nasion czy środków do ochrony roślin dzięki licznym rozmową i debatom z przedstawicielami branż rolniczych. Była również możliwość wzięcia udziału w licznych konferencjach, seminariach, pokazach i wykładach prowadzonych przez specjalistów. Doskonale wykonane jakościowo maszyny, funkcjonalne oraz odpowiednio dobrane do wielkości i oczekiwań właścicieli gospodarstw. Tego mogli oczekiwać w tym roku rolnicy na Targach. Dzięki zastosowaniu takich maszyn znacznie poprawia się jakość, bezpieczeństwo i komfort wykonywanych prac polowych. Tegorocznym organizatorem był Karol Meller Doradca z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie/ Oddział w Kcyni.

Karol Meller
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie/ PZDR Nakło nad Notecią

--> wstecz