Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Policja ponownie apeluje o rozsądek do uczestników ruchu

Panujące warunki pogodowe są trudne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Dlatego też policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność oraz rozsądek.  

Zima to trudny czas dla kierowców oraz pieszych. Szybko zapadający zmrok i związana z tym zmniejszona widoczność z całą pewnością mogą utrudniać poruszanie się po drogach. Do tego dochodzą opady śniegu, niskie temperatury, a co za tym idzie fakt, że drogi w wielu miejscach są śliskie, a przez to też bardziej niebezpieczne. Gwarantem bezpieczeństwa może być jedynie ostrożność kierowców oraz właściwe zachowanie pieszych poruszających się po drogach.

Kierowcy winni pamiętać, aby dostosowywać prędkość auta do warunków drogowych. Piesi muszą liczyć się z tym, że droga hamowania aut na śliskiej nawierzchni znacznie się wydłuża i nagłe wejście, nawet na oznakowane przejście dla pieszych, może skończyć się potrąceniem pieszego.

Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni bezwzględnie przestrzegać przepisy prawa o ruchu drogowym, a ostrożność i rozwaga na drodze przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz