Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Policjanci „drogówki” szkolili strażaków ochotników

Jak prawidłowo kierować ruchem drogowym, jakie uprawnienia musi posiadać osoba, która ruchem kieruje i jak musi być umundurowana to jedne z wielu kwestii, jakie podczas wczorajszego szkolenia przeprowadzonego dla strażaków – ratowników omówili policjanci z nakielskiej „drogówki”.

Wczoraj (21.03.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego przeprowadzili szkolenie dla strażaków – ratowników ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu nakielskiego. Szkolenie teoretyczne i praktyczne odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

W szkoleniu uczestniczyli strażacy ochotnicy, którzy będą po ukończeniu szkolenia podstawowego brać udział w działaniach ratowniczych prowadzonych również na drogach.

Policjanci prowadzący szkolenie opowiedzieli na czym polega ręczna regulacja ruchu, przedstawili oraz omówili postawy, jakie przybiera osoba kierująca ruchem. Informowali o warunkach, jakie należy spełnić, aby podczas ręcznej regulacji ruchu zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg. Nie zabrakło też informacji na temat właściwego umundurowania strażaków – ratowników podczas prowadzenia działań na drogach.

Mundurowi omówili również co należy zrobić w sytuacji, kiedy kierowca nie stosuje się do poleceń wydawanych przez osobę kierującą ruchem oraz konsekwencji, jakie może z tego tytułu ponieść kierowca.

Przeprowadzone szkolenie zapewne zaowocuje w przyszłości, gdyż praktycznie podczas wszystkich zdarzeń drogowych współpraca pomiędzy strażakami – ratownikami, a policjantami ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz