Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Policjanci na festynie na nakielskiej przystani wodnej

W miniony weekend na nakielskiej przystani wodnej odbyła się impreza plenerowa pn.: „Rodzinne grillowanie”, której organizatorem było nakielskie Starostwo powiatowe oraz Radio Nakło. Do przedsięwzięcia włączyli się także nakielscy policjanci.
Na przystani pracę swą prezentowali mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz dzielnicowy. Policjanci z „drogówki” pokazywali sprzęt, który wykorzystują w trakcie codziennych służb, tj. mierniki prędkości, urządzenia do badania stanu trzeźwości, kolczatkę, oraz informowali o zmianach jakie zostały wprowadzone w kodeksie drogowym. Do dyspozycji uczestników imprezy był także policyjny radiowóz oraz motocykle. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw.: „alkogogle”, których działanie uczestnicy festynu testowali podczas pokonywania przygotowanego toru.
Dla najmłodszych uczestników imprezy mundurowi rozstawili tzw.: miasteczko ruchu drogowego, na którym chętne dzieci ćwicząc, uczyły się od policjantów przepisów drogowych. W trakcie festynu policjanci znakowali także rowery.
Prócz zabawy oraz prezentowania swojej pracy, mundurowi nie zapomnieli także o profilaktyce. Z uczestnikami festynu rozmawiano na temat skutków jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu przez kierowców. Podczas tych rozmów policjanci przekazywali materiały profilaktyczne ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.  
Ponieważ festyn odbył się na przystani, policjanci rozmawiali też o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Dzielnicowy informował, jak zmieniły się przepisy dotyczące korzystania z urządzeń wodnych przez osoby będące pod działaniem alkoholu. Odważni mieli okazję wsiąść do kajaka z założonymi alkogoglami. Policjant informował też o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk oraz przypominał rodzicom o konieczności wzmożonego nadzoru nad dziećmi przybywającymi na kąpieliskach.
           
materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz