Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiały z kcyńskimi przedszkolakami policjantki z miejscowego komisariatu. Atrakcją dla maluchów była też możliwość obejrzenia radiowozu oraz sprzętu będącego na indywidualnym wyposażeniu mundurowych.

Maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć kilka słów na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu policjantek z kcyńskiego komisariatu policji.

Grupę „Biedronek” odwiedziła sierż. szt. Milena Prajs, natomiast z maluchami z grupy „Krasnale” spotkała się sierż. szt. Katarzyna Łukasik. Policjantki opowiadały dzieciom o przepisach ruchu drogowego, ucząc jednocześnie, jak maluchy powinny korzystać z drogi, aby być na niej bezpieczne. Mundurowe przypomniały o właściwym zachowaniu podczas zabaw ze zwierzętami, a także ostrzegały przed zawieraniem znajomości z osobami nieznajomymi.

Dzieci miały również okazję obejrzeć radiowóz oraz sprzęt będący na indywidualnym wyposażeniu policjantek. Maluchy z grupy „Biedronki” poznały też policyjnego psa Barię, który do przedszkola przyjechał ze swoim opiekunem st. asp. Grzegorzem Mellerem. Przewodnik opowiedział o swoim podopiecznym oraz o specyfice swojej pracy.

Na zakończenie spotkań maluchy podziękowały policjantom za wizytę i pożegnały ich uśmiechami.

           

materiał: Sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz