Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Policjanci podczas festynu promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji

Policjanci z nakielskiej jednostki zaprezentowali swoją pracę w trakcie imprezy plenerowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej w Laskownicy. Festyn był doskonałą okazją do rozmów o bezpiecznych sposobach spędzania nadchodzących wakacji.

Kadra dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Laskownicy zorganizowała festyn dla uczniów pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także mundurowi z Nakła.

W festynie udział wzięła funkcjonariuszka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz policjant „drogówki”.

Policjanci przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz oraz wsiąść na służbowy motocykl, co sprawiło im wiele radości. Dodatkowo mogły przymierzyć specjalistyczne ubranie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Uczniowie chętnie oglądali policyjne stanowisko i rozmawiali z mundurowymi. Prócz rozmów na temat ich codziennej pracy, nie zabrakło też pogadanek o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne poruszanie się po drogach. Przypomniano zasady, o których należy pamiętać pomagając rodzicom w pracach w gospodarstwie. Przedstawiono też sposoby właściwego reagowania w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Policjanci rozmawiali też o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Informowali, jak używać urządzeń wodnych i przypominali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz