Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Policjanci powiatu nakielskiego wyróżnieni „Kryształowym Sercem”

Trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią znalazło się w zaszczytnym gronie wyróżnionych „Kryształowym Sercem”, które przyznawane jest za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się wczoraj w Bydgoszczy.

„Kryształowe Serce” to honorowe wyróżnienie, które przyznawane jest policjantom garnizonu kujawsko – pomorskiego, którzy wykonując obowiązki służbowe, a także w czasie wolnym od służby, przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także tych, którzy wykazali się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

To honorowe wyróżnienie przyznawane jest wspólnie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego.

Uroczystość wręczenia „Kryształowych Serc” odbyła się wczoraj (10.04.19) w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Udział w niej wzięła kadra kierownicza jednostek Policji województwa kujawsko – pomorskiego, wyróżnieni policjanci oraz ich rodziny.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowani zostali także policjanci powiatu nakielskiego. „Kryształowe serce” osobiście odebrał asp. szt. Piotr Jankowski, dyżurny nakielskiej komendy, który w kwietniu minionego roku przeprowadził przez telefon skuteczną resuscytację 6-letniego dziecka, a także st. post. Piotr Mrówczyński z szubińskiego komisariatu, który wspólnie z kolegą z patrolu st. sierż. Krzysztofem Stachowiakiem zapobiegli próbie samobójczej mieszkańca gminy. W imieniu nieobecnego na uroczystości st. sierż. Stachowiaka odznaczenie odebrał p.o. Komendanta nakielskiej jednostki mł. insp. Krzysztof Zawołański.

„Kryształowym Sercem” odznaczonych zostało łącznie pięćdziesięciu trzech policjantów z komend miejskich i powiatowych policji woj. kujawsko – pomorskiego oraz Oddziału Prewencji Policji.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz