Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni uczyli, jak bezpiecznie spędzać ferie

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (08.02.24) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny p. Robert Koniec, który tego typu przedsięwzięcie zorganizował już kolejny rok z rzędu.

Do udziału w zajęciach, które odbyły się tym razem w formie marszu profilaktycznego z Laskownicy do Mieczkowa, zaproszono policjantów, funkcjonariuszy PSP z JRG nr 2 z Szubina oraz OSP z Mieczkowa, a także ratowników medycznych.

Nakielscy i kcyńscy policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Tym dzieciom, które ferie spędzą w górach, mundurowi przypominali o zachowaniu ostrożności i rozsądku na stokach narciarskich, promując akcję informacyjno–edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczniowie starszych klas wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za łamanie prawa i demoralizację. Dzieci poznały też asp. szt. Łukasza Króla i jego czworonożnego podopiecznego Rokiego. Dowiedziały się, jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia i zobaczyły pokaz tresury psa.

Na zakończenie uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów strażacy i ratownicy medyczni. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa oraz pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego i karetki pogotowia ratunkowego.

Wspólne działania policjantów, strażaków ratowników medycznych zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się ferii.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz