Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Policjanci w powiecie nakielskim czuwali nad bezpiecznym przebiegiem WOŚP

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpiecznym przebiegiem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej szkolili wolontariuszy, jak bezpiecznie prowadzić zbiórki datków.

Policyjne patrole czuwały wczoraj (28.01.24) na terenie powiatu nakielskiego nad bezpiecznym przebiegiem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi podczas patroli szczególną uwagę zwracali na kwestujących wolontariuszy, dbając tym samym o ich bezpieczeństwo.

Wcześniej w różnych miejscach na terenie powiatu policjanci spotykali się w sztabach z wolontariuszami i rozmawiali na temat zachowania podczas prowadzenia zbiórek. Przypominali zasady bezpieczeństwa i przestrzegali, aby dzieci nie zbierały pieniędzy bez nadzoru osób dorosłych.

Policjanci omówili również sytuacje, w jakich należy zaalarmować służby. Przypominali numery alarmowe, z których w razie potrzeby należy korzystać i zgłaszać wszelkie nieprawidłowości oraz zagrożenia.

Podczas całego wczorajszego dnia na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano przestępstw popełnionych na szkodę osób kwestujących, a 32. Finał WOŚP przebiegł bezpiecznie.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz