Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Policjanci w powiecie nakielskim czuwali nad bezpiecznym przebiegiem WOŚP

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpiecznym przebiegiem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej szkolili wolontariuszy, jak bezpiecznie prowadzić zbiórki datków. 

Policyjne patrole czuwały wczoraj (12.01.20) na terenie powiatu nakielskiego nad bezpiecznym przebiegiem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi podczas patroli szczególną uwagę zwracali na kwestujących wolontariuszy, dbając tym samym o ich bezpieczeństwo.

Wcześniej w różnych miejscach na terenie powiatu policjanci spotykali się w sztabach z wolontariuszami i rozmawiali na temat zachowania podczas prowadzenia zbiórek. Przypominali zasady bezpieczeństwa. Radzili, by kwestujący organizowali się w kilkuosobowe grupy i tak poruszali się po miejscowościach. Przestrzegali także, aby dzieci nie zbierały pieniędzy bez nadzoru osób dorosłych.

Policjanci omówili również sytuacje, w jakich należy zaalarmować służby. Przypominali numery alarmowe, z których w razie potrzeby należy korzystać i zgłaszać wszelkie nieprawidłowości oraz zagrożenia.

Podczas całego dnia na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano przestępstw popełnionych na szkodę osób kwestujących. Odnotowano jedną interwencję, w Potulicach, związaną z nieporozumieniem pomiędzy kwestującymi, a jednym z rodziców. Sprawa ta jest wyjaśniana. 

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz