Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Policjanci wezwani na interwencję zabezpieczyli narkotyki

Ponad 100 gramów amfetaminy oraz marihuanę zabezpieczyli w jedynym z mieszkań mundurowi z kcyńskiego komisariatu. Zabronione środki zostały znalezione podczas prowadzonej interwencji. Do sprawy zatrzymano 20-latka. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzuty posiadania zabronionych substancji i handel nimi.

Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas interwencji domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Kcynia. O potrzebie podjęcia przez mundurowych interwencji dyżurny szubińskiej policji został powiadomiony w miniony poniedziałek (16.03.20). Z relacji zgłaszającego w mieszkaniu miał awanturować się 20-latek.

Podczas rozmowy z domownikami funkcjonariusze zwrócili uwagę na leżące na półce szklane lufki z suszem. Policjanci postanowili sprawdzić czy mężczyzna ma coś wspólnego z narkotykami. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 120 gramów amfetaminy i niewielkie ilości marihuany.

20-letni właściciel zabronionych środków został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków, a także kilkadziesiąt zarzutów udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.  

Wczoraj (18.03.20) czynności z zatrzymanym wykonywał prokurator, który zdecydował o objęciu mieszkańca kcyńskiej gminy policyjnym dozorem. Niebawem sprawą zajmie się sąd, a zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 20-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią  

--> wstecz