Poniedziałek, 16 maja 2022 r. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Policjanci z Kcyni i Szubina prowadzą łącznie 5 postępowań. Nie zatrzymano żadnych osób podejrzewanych o podpalenia.

W ostatnim czasie na terenie Gminy Kcynia i Gminy Szubin oraz w województwie wielkopolskim doszło do kilku pożarów stogów. Nie wątpliwie pożary powstają w wyniku zachowań osób trzecich. Na każdy pożar dojeżdża patrol policji, który ustala okoliczności powstania pożaru.

Po działaniach strażaków dużo pracy mają policjanci. Ich celem jest zapewne zdobycie informacji o osobach, które mogły być wcześniej widziane w okolicach wybuchów pożarów. Jak informuje nasz portal Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią podkom. Justyna Andrzejewska Na chwilę obecną policjanci z Kcyni i Szubina prowadzą łącznie 5 postępowań w sprawie powstania ognia w miejscowościach: Wąsosz, gdzie paliły się baloty słomy (dnia 30.11.19); Sierniki, gdzie palił się stóg ( w nocy z 26 na 27.11.19); Iwno, gdzie palił się stóg ( w nocy z 26 na 27.11.19), Górki Dąbskie, gdzie palił się stóg ( w nocy z 27 na 28.11.19) oraz Dziewierzewo, gdzie paliła się stodoła (w nocy z 30.11 na 1.12.19).

Postępowania dotyczące zdarzeń w Wąsoszu, Sierniki, Iwno oraz Górki Dąbskie prowadzone są w kierunku zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Jeśli chodzi o powstanie ognia w Dziewierzewie to ostateczna kwalifikacja prawna zdarzenia jest ustalana.

Na chwilę obecną nie zatrzymano żadnych osób podejrzewanych o podpalenia.- dodaje Pani Oficer Prasowa.

tekst i fot. Robert Koniec

bsh

 

 

--> wstecz