Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Policjanci z Kcyni kontrolowali auta, którymi przewożone są dzieci

Szczególnie w godzinach rannych natężenie ruchu w rejonie placówek oświatowych jest bardzo duże. Rodzice często dowożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych wczoraj (11.12.19) policjanci z komisariat w Kcyni sprawdzali czy dzieci przewożone są w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Mundurowi kontrolowali auta pod miejskim przedszkolem oraz szkołą podstawową, zwracając uwagę czy dzieci podróżują w fotelikach bądź innych urządzeniach przytrzymujących i czy są w nich prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Niestety nie wszyscy skontrolowani rodzice przewozili dzieci zgodnie z przepisami. Zdarzyli się i tacy, których dzieci owszem siedziały w fotelikach, ale w ogóle nie były zapięte pasami. Rodzice ci zostali pouczeni oraz poinformowani jak wielki wpływ na bezpieczeństwo dziecka ma właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas podróży.

Rozmowy z kierującymi były też doskonałą okazją, aby przypominać im o właściwym przygotowaniu auta do podróży w tym przede wszystkim o oczyszczeniu szyb ze szronu i innych nalotów, które powodują ograniczenie widoczności.

Podobne kontrole będą z całą pewnością powtarzane, a wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz