Środa, 28 września 2022 r. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Policjanci z Nakła nad Notecią uroczyście obchodzili swoje święto

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Artur Malinowski, mianował policjantów na wyższe stopnie służbowe.

W czwartek (22.07.22) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście obchodzili przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji.
W tym ważnym dla funkcjonariuszy dniu uczestniczyli także zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, rady powiatu, rad miejskich i gminnych, a także instytucji współpracujących z nakielską jednostką.
Apel rozpoczął się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Arturowi Malinowskiemu, przez dowódcę uroczystości podkom. Jana Poźniaka.
Następnie głos zabrał przełożony nakielskich policjantów, mł. insp. Rafał Makarewicz, który odniósł się do historii miejscowej jednostki policji na przestrzeni lat, począwszy od roku 1914. Przełożony, składając funkcjonariuszom życzenia z okazji ich święta, dziękował im za służbę na rzecz mieszkańców powiatu nakielskiego i życzył sukcesów na polu zawodowym oraz w życiu osobistym. Podziękowania złożył również na ręce Pracowników cywilnych, którzy swoją pracą udzielają funkcjonariuszom nieocenionej pomocy. Mł. insp. Makarewicz podziękował także rodzinom policjantów za ich wsparcie i zrozumienie.
W dalszej części apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski oraz mł. insp. Rafał Makarewicz, mianowali funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe.
Słowa do awansowanych skierował Starosta Nakielski Pan Tadeusz Sobol, który prócz gratulacji z okazji awansów, podziękował funkcjonariuszom za służbę pełnioną na rzecz obywateli oraz złożył życzenia z okazji Święta Policji.
Świętujący policjanci nie zapomnieli także o tragicznie zmarłych kolegach z nakielskiej jednostki. Na groby policjantów, którzy zginęli podczas pełnienia służby udała się delegacja, aby zapalić znicze.
Uroczystości w nakielskiej jednostce poprzedziła msza święta, którą w intencji policjantów i pracowników Policji odprawił ks. dr Michał Adamczyk, proboszcz Parafii p.w. św. Wawrzyńca w Nakle. Po mszy kierownictwo nakielskiej jednostki złożyło kwiaty pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej.

Tekst: kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcia: Dariusz Górzyński

--> wstecz