Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Policjanci z Nakła szkolili pedagogów

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzili wczoraj (04.12.19) szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu. Szkolenie dotyczyło problematyki środków odurzających.

Wczoraj (04.12.19) Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zorganizowała szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu nakielskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono policjantów zajmujących się w nakielskiej jednostce pracą z młodzieżą- sierż. szt. Marcina Pilch i mł. asp. Zofię Wrzeszcz oraz przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – p. Patrycję Machoń.

Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy na temat środków psychoaktywnych, ich identyfikacji oraz skutków zażywania. W trakcie spotkania zaprezentowano walizkę edukacyjną zawierającą akcesoria jakie wykorzystywane są przez młodzież do zażywania i przechowywania środków odurzających. Funkcjonariusze omówili również konsekwencje prawne jakie może ponieść osoba nieletnia w związku z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówiła przykładowe składy chemiczne substancji odurzających, obrazując równocześnie, jak negatywny wpływ mają na organizm człowieka. Wspomniała również ile i jakie przypadki zatruć zostały odnotowane w ostatnim czasie na terenie powiatu nakielskiego.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz