Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Policjanci z wizytą w szkole w Sipiorach

Nakielscy policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Sipiorach. Policjanci opowiadali między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadzili zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Sipior. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas 0 – VIII.

Funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie na drodze, przypominali, którą stroną powinien poruszać się pieszy oraz jakie są obowiązki najmniej chronionego uczestnika ruchu drogowego. Mowa była też o tym, by być ostrożnym podczas kontaktów z nieznajomymi, szczególnie, jeśli taka osoba proponuje podwiezienie do domu czy częstuje słodyczami.

W spotkaniu uczestniczył również przewodnik policyjnego czworonoga ze swoim podopiecznym. Asp. Łukasz Król opowiadał o tym, jak wygląda jego praca i prezentował umiejętności policyjnego psa. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać na temat tego, jak dziecko powinno zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Podsumowując przeprowadzone zajęcia, policjanci zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz