Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Policjant rozmawiał z uczniami o cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Kcyni policjant z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Kcyni. Tematem przewodnim pogadanki była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjant zwracał uwagę, na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominał, że nie należy przekazywać wirtualnym znajomym swoich danych wrażliwych i tłumaczył, że informacje te mogą zostać różnie wykorzystane.

Funkcjonariusz przypomniał też, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują sieć do obrażania innych.

Sierż. szt. Pilch mówił też o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację. Przypominając, że wszystkie sprawy nieletnich rozstrzyga sąd.

mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz