Środa, 22 marca 2023 r. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Policyjna profilaktyka dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku

Na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i oszustw popełnianych na szkodę Seniorów mówiła podczas spotkania ze słuchaczami
Uniwersytetu III Wieku komisarz Justyna Andrzejewska z nakielskiej komendy. Funkcjonariuszka zachęcała do korzystania z tych internetowych narzędzi, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

W ostatnich dniach, na zaproszenie dyrekcji Nakielskiego Ośrodka Kultury, oficer prasowy nakielskiej Policji, komisarz Justyna Andrzejewska przeprowadziła pogadankę profilaktyczną, której odbiorcami byli słuchacze Uniwersytetu III Wieku.
Policjantka omówiła wiele ważnych kwestii. Między innymi ostrzegała przed oszustami, informowała o ich sposobach działania i radziła, jak ustrzec się przed przestępcami.
Mowa była również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędziu, które służy zgłaszaniu różnego rodzaju spraw. Prelegentka zachęcała do korzystania z niej i przybliżyła sposób jej funkcjonowania. Wskazała też, że każda sugestia przekazana za pośrednictwem mapy jest weryfikowana przez mundurowych. Komisarz Andrzejewska mówiła też o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy, a także szybki sposób znaleźć można dzielnicowego i nawiązać z nim kontakt.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz