Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Popołudnie z tradycjami w Dziewierzewie

27 marca b.r., w piątkowe południe sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się po brzegi. Przybyli do nas rodzice i dziadkowie naszych uczniów, liczni mieszkańcy naszej wsi oraz wsi okolicznych. Przybyli też zaproszeni goście – dzieci i młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki z Kcyni.

O godz. 16.00 rozpoczęło się bowiem II Popołudnie z tradycjami wielkanocnymi. Organizatorem spotkania była oczywiście nasza Rada Rodziców z p. Anetą Mróz na czele.

Wszystkich przybyłych gości powitali razem p. Rafał Leśniarek – dyrektor szkoły oraz p. Aneta Mróz.

I zaczęło się! Były wielkanocne prace i dekoracje wykonane przez naszych uczniów, były smaczne ciasta i żurek przygotowane przez zaprzyjaźnione z naszą szkołą Stowarzyszenia: „Razem dla Dziewierzewa” oraz „Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Górkach Zagajnych”.

Przybyli goście mogli również skorzystać z badań – pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego. A to za sprawą Stowaryszenia „Flandria”, które również przyjęło nasze zaproszenie.

Oczywiście jak bywa na naszych kiermaszach – nie zabrakło licytacji, brawurowo przeprowadzonej przez p. sołtys Dorotę Czerwińską. I znów mogliśmy liczyć na hojność i ogromne serce naszych mieszkańców.

Dodatkową atrakcją popołudnia były występy dzieci z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki. Był taniec w wykonaniu najmłodszych dziewczynek, był układ taneczny w wykonaniu młodzieży oraz występy wokalne utalentowanych muzycznie dzieci.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego „Popołudnia”. Cały dochód uzyskany podczas imprezy Rada Rodziców przeznaczy na „wielkanocnego zajączka” dla naszych uczniów.

Dziękujemy i zapraszamy za rok na „III Popołudnie z tradycjami wielkanocnymi”

tekst. ZS w Dziewierzewie

fot. Robert Koniec

--> wstecz