Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Poranne kontrole trzeźwości na drogach powiatu nakielskiego

Aż czterech kierowców z promilami w organizmie, zatrzymali policjanci powiatu nakielskiego po majowym weekendzie. Łącznie mundurowi skontrolowali trzeźwość 1640 kierowców.

Wczoraj (04.05.16) od wczesnych godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego, policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców po długim majowym weekendzie. Działania „Trzeźwy kierujący” prowadzone były równolegle na drogach wszystkich gmin.

Na drogach powiatu pracowało 6 policjantów referatu ruchu drogowego i 6 funkcjonariuszy prewencji. Na terenie gminy Sadki mundurowi wspierani byli przez sadkowską Straż Gminną.  

Podczas kilkugodzinnej akcji, funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 1640 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych i 1 osobę, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był kierowca citroena, zatrzymany przez mundurowych w Wielu w gm. Mrocza, u którego alkomat wykazał 1,17 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy, a za jazdę „na podwójnym gazie” poniosą odpowiedzialność prawną.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz