Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Posada Burmistrza Kcyni jest atrakcyjna? Blisko 10 osób powalczy o fotel włodarza

Czy stanowisko Burmistrza Kcyni jest atrakcyjne? Czy Pełnienie tej zaszczytnej funkcji daje włodarzowi oprócz satysfakcji odpowiednie wynagrodzenie? Ile zarabia Burmistrz Kcyni, a ile powinien zarabiać? Czy mieszkańcy gminy Kcynia są w stanie wybrać prawie z 10 kandydatów tego jednego?

Pytania można mnożyć. Patrząc na ilość zarejestrowanych komitetów wyborczych można stwierdzić, że stołek włodarza naszej gminy jest dość atrakcyjny. W kwietniu o fotel Burmistrza Kcyni powalczą dwie kobiety i jak na dzień dzisiejszy sześciu mężczyzn.

Do tej pory Burmistrzowie Gminy Kcynia często wcześniej pracowali w szkolnictwie lub prowadzili swoje gospodarstwa. Jaki będzie nasz przyszły Burmistrz lub Pani Burmistrz? Czy nowy włodarz zdecyduje się zarządzać gmina samodzielnie czy powoła swojego zastępcę?

Jaka będzie, a właściwie już jest kampania wyborcza? Większość komitetów będzie sama się finansowała, wiec prawdopodobnie plakaty w dużej mierze będą w sieci, a kampania będzie w większości internetowa.

Kandydaci są już widoczni w mediach społecznościowych i tam szukają poparcia dla siebie. Jedni robią posty, inni relacje, jeszcze inni już publikują swoje programy wyborcze i są też zwolennicy transmisji „Na Żywo”.

Lista komitetów wyborczych z kandydatami na Burmistrza Kcyni ostatecznie może przekroczyć 10 osób i jest to sytuacja jakiej jeszcze w Gminie Kcynia nie było. Do 12 lutego zgłoszonych było 8 komitetów wyborczych, a trzeba pamiętać, że jeszcze partie polityczne mogą wystawić swoich kandydatów na Burmistrza Kcyni.

W ostatnim czasie odbywa się „Polowanie na radnych”. Czeka nas festiwal nazwisk, a odbędzie się on, gdy kandydaci na Burmistrza Kcyni przedstawią swoich radnych do Rady Miejskiej w Kcyni.

W tym całym przedwyborczym zamieszaniu warto pamiętać iść zagłosować na swojego kandydata. Wielce prawdopodobne jest, że przy tylu kandydatach na włodarza Gminy Kcynia odbędzie się druga tura wyborów, a w niej zmierzy się dwóch kandydatów, którzy zdobędą największą ilość głosów w pierwszej turze.

Będzie się działo.

tekst. Robert Koniec

--> wstecz