Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Pościg na krajowej 10 pod Bydgoszczą. Policjanci użyli broni!

W dniu 26 października 2022 roku wieczorem na drodze krajowej nr 10 na odcinku od Sadek do Solca Kujawskiego trwał pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wszystko zaczęło się około godz. 19:30 w Sadkach. Policjanci z drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jeepa. Na widok mundurowych kierujący gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomimo tego, mężczyzna nie zamierzał się zatrzymać. Jadąc drogą krajową nr 10 kierowca popełnił szereg wykroczeń, było to m.in. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania, wielokrotnie przekraczał również prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h – wylicza asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego w KPP Nakło nad Notecią.

Pościg zakończył się na wysokości Solca Kujawskiego, w rejonie stacji paliw. Tam kierowca jeepa zwolnił za jadącym przed nim pojazdem ciężarowym. – Wtedy funkcjonariusz zdecydował o wykorzystaniu broni i strzelił dwukrotnie w koła samochodu, jak się okazuje skutecznie. Kierowca jeepa stracił panowanie nad autem, w wyniku czego uderzył w radiowóz i zatrzymał się. Samochód został całkowicie unieruchomiony, a policjanci zatrzymali kierującego nim 40-letniego mieszkańca Szczecina – dodaje asp. Wrzeszcz.

Jak się okazało, 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, policjanci znaleźli u kierowcy woreczek strunowy z zawartością narkotyków. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna trafił na noc do policyjnego aresztu. W sprawie wciąż trwają czynności policji.

źródło: Metropolia Bydgoska

zdjęcie: nadesłane

--> wstecz