Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Posypały się mandaty za złe parkowanie

W czasie zebrania rodziców, które odbyło się w kcyńskiej podstawówce 20 kierowców zaparkowało swoje auta na chodniku, który jest jednocześnie drogą rowerową i za to zostali bądź zostaną ukarani mandatami. O wyjaśnienie całej sytuacji poprosiliśmy Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Notecią sierż. szt. Justyną Andrzejewską, która odpowiedziała na nasze zapytanie w sposób następujący:

Odpowiadając na przesłane pytanie informuję, iż w dniu 23.09.2015 roku o godzinie 17.05 dyżurny policji został powiadomiony przez anonimowego rozmówcę, że na ulicy Wyrzyskiej w Kcyni, zaparkowane auta blokują chodnik, przez co piesi muszą chodzić jezdnią.  Na miejsce dyżurny skierował kcyńskich policjantów, którzy potwierdzili to zgłoszenie. W okolicach szkoły, niezgodnie z przepisami zaparkowanych było około 20 aut. 4 kierowców, na miejscu, w związku z popełnionym wykroczeniem, policjanci ukarali mandatami. Pozostali kierowcy, których nie było w trakcie podjęcia interwencji przy autach, muszą liczyć się z tym, że wobec nich również, w najbliższym czasie zostaną wyciągnięte takie same konsekwencje.

Od czasu oddania po remoncie ulicy Wyrzyskiej w Kcyni chodnik przy szkole jest koloru czerwonego, gdyż pełni jednocześnie funkcję ścieżki rowerowo-pieszej. Postawione zostały znaki informujące o ścieżce rowerowo-pieszej i zakazie zatrzymywania. Zdaniem zgłaszającego zaistniałą sytuację, auta nie pozostawiły nawet odpowiedniej szerokości na przejście dla pieszych. Przy szkole w Kcyni w okresie wakacyjnym powstały miejsca parkingowe, które niestety mają ograniczoną liczbę miejsc. Rodzice są zmuszeni parkować, gdzie się da i dlatego od lat parkowali równolegle do ulicy Wyrzyskiej. Kiedyś nie było zakazów, a teraz są. Trudności z parkowaniem występują przy każdej większej szkolnej imprezie, a przed nami bale andrzejkowe i karnawałowe. Co zrobić?

tekst i fot. Robert Koniec 

 

--> wstecz