Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Potrącenie trójki dzieci na przejściu dla pieszych

W czwartek ,dwadzieścia minut po godzinie 17 w Kcyni doszło do potrącenia trójki dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Do tak tragicznego zdarzenia doszło na pasach przy starym cmentarzu przy ul. Nakielskiej w Kcyni. Samochód opel Zafira jadący z miasta po przekroczeniu skrzyżowania przy poczcie potracił trójkę dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Za oplem tą samą drogą jechał radiowóz, w którym służbę pełnili policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni. To mundurowi byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia, to oni bardzo szybko wezwali karetkę i udzielili pierwszej niezbędnej pomocy potrąconym dzieciom.

W wyniku czwartkowego zdarzenia drogowego całą trójkę dzieci dwie karetki pogotowia odwiozły do szpitali w Nakle i Bydgoszczy. Przy ulicy Nakielskiej oględziny miejsca zdarzenia prowadzili policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Nakle n/Notecią. Ruchem kierowali strażacy z OSP w Kcyni.

Dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Niestety w tym roku było to już czwarte potrącenie osoby pieszej na pasach. Czarną serię rozpoczęły potrącenia przy ul. Poznańskiej. Pierwsze przy Placu Czochralskiego, drugie przy Biedronce. W okresie letnim doszło do potrącenia dziecka przy ZGKiM i dziś na tej samej ulicy doszło do kolejnego podobnego zdarzenia. Czy to zbieg okoliczności?

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz