Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Potrącił dziecko na pasach i odjechał, ale niedaleko

68-letni mieszkaniec Bydgoszczy potrącił na przejściu dla pieszych dziecko i odjechał. Policjanci namierzyli go bardzo szybko, bo okazało się, że chwilę przed zdarzeniem kontrolowała go „drogówka”. Funkcjonariusze wskazali kierunek, w którym odjechał. Sprawca kolizji pozbył się prawa jazdy, a jego sprawę rozstrzygnie sąd.

22.09.15 około 17.20 dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony, że w Kcyni na ulicy Poznańskiej na przejściu dla pieszych potrącone zostało dziecko, a sprawca zdarzenia odjechał.

Na miejsce dyżurny skierował patrol „drogówki”, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Kcyni. Policjanci ustalili, że pokrzywdzona dziewczynka znajdowała się na przejściu dla pieszych, gdzie najechał na nią volkswagen golf. 7-latka przewróciła się na jezdnię, na szczęście nie doznając poważniejszych obrażeń ciała. Cała sytuacja na tyle ją wystraszyła, że uciekła do domu i powiadomiła o zdarzeniu rodzinę, a ta policję.

Sprawca natomiast nie zainteresowawszy się potrąconym dzieckiem, odjechał z miejsca. Policjanci bardzo szybko ustalili kolor i numery rejestracyjne auta. Okazało się, że taki właśnie samochód, chwilę wcześniej kontrolowali na jednej z kcyńskich ulic. Na trasę, którą wskazali dyżurny natychmiast skierował patrol, który po niedługim czasie zatrzymał ustalonego vw golfa.

Policjanci zatrzymali 68-letniemu kierowcy prawo jazdy. W sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, a mieszkaniec Bydgoszczy musi liczyć się z tym, że mnie uniknie konsekwencji za spowodowanie kolizji drogowej.

tekst: Justyna Andrzejewska – Oficer Prasowy KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz