Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 5 w m. Wąsosz

Do groźnego wypadku doszło wczoraj (30.03) krótko po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz. Na skutek zderzenia ciężarówki z autem osobowym obaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Droga jest całkowicie zablokowana, a ruch odbywa się przez zorganizowane objazdy.
Zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu (30.03) o godzinie 12.15. Na miejscu wypadku pracują szubińscy kryminalni oraz policjanci z nakielskiego referatu ruchu – drogowego.
Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca ciężarowej scanii z naczepą, 44-letni mieszkaniec gminy Gołańcz, jadąc w stronę Bydgoszczy, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku citroenem berlingo. Następnie ciężarówka zjechała z drogi i staranowała stojący nieopodal budynek.
Śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego, z poważnymi obrażeniami ciała, do szpitala został przetransportowany 30-letni kierowca citroena. Do szpitala trafił także kierowca scanii.
Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana, a ruch odbywa się przez zorganizowane objazdy. Z Szubina do Żnina objazd prowadzi przez miejscowość Chomętowo, natomiast ze Żnina do Szubina pojazdy kierowane są przez miejscowości Słupy oraz Zalesie.
Okoliczności tego wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora policjanci z komisariatu w Szubinie.
tekst: Justyna Andrzejewska – Oficer Prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcia: Maciej Rejment www.itvszubin.pl

--> wstecz