Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Power joga, czyli jak poprawić swoje samopoczucie i kondycję

Power joga jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy lubią tradycyjną jogę, ale chcieliby spróbować bardziej energicznych ćwiczeń. Zajęcia tego typu pozwalają nie tylko poprawić stan swojej kondycji fizycznej, ale również spalić duże ilości kalorii.

Jest to system stworzony przede wszystkim dla osób, które od dłuższego czasu chodzą na klasyczną jogę, ponieważ ich organizm jest już przyzwyczajony do tego rodzaju wysiłku. Jednak nawet osoby, które mają znikomą wiedzę na temat jogi, także mogą uczestniczyć z powodzeniem w tych zajęciach. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest silna chęć osiągnięcia celu, pozytywne nastawienie oraz przede wszystkim dobry instruktor.

Czym jest właściwie power joga?

Power joga różni się od dwóch pozostałych popularnych w naszym kraju odmian jogi, czyli ashtangi i hatha-jogi przed wszystkim znacznie większą dynamiką wykonywanych ćwiczeń. Nie ma tu miejsca na medytację i długotrwałe trwanie w asanach. Power joga to energiczne ćwiczenia, które mają za zadanie przyśpieszyć pracę układu krążenia i układu oddechowego.

W czasie power jogi wykonuje się w sposób bardzo energiczny asany typowe dla klasycznej jogi oraz niektóre ćwiczenia znane z fitnessu. Regularny trening pozwala wzmocnić ciało, poprawić stabilizację, a także wysmuklić sylwetkę. Okazuje się, że w wielu przypadkach power joga to lepsze rozwiązanie niż klasyczne ćwiczenia na triceps, brzuch czy nogi.

Sprzęt do ćwiczeń

Aby uczestniczyć w zajęciach power jogi nie trzeba kupować kosztownego sprzętu do ćwiczeń.  Wystarczy jeśli zaopatrzymy się w podstawowe akcesoria takie jak mata czy bidon na wodę. Największy wpływ na komfort ćwiczeń ma dobór odpowiedniego stroju do ćwiczeń. Na początek wystarczy zaopatrzyć się w luźną koszulkę z bawełny i wygodne getry.

Power joga zalety

Power joga zmusza do wysiłku. Ten rodzaj ćwiczeń powinien być wybierany głównie przez osoby, które chcą poprawić swoją kondycję oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Pozwala też dobrze przygotowywać się do sezonu wakacyjnego w czasie zimy. Jeśli chcemy by nasze ciało było silniejsze i wytrzymalsze wystarczy systematycznie uczestniczyć w zajęciach.

Poważne podejście do treningu jest bardzo ważne jednak nie można zapominać też o odpoczynku. Organizm musi się też zregenerować, więc między kolejnymi zajęciami należy znaleźć także czas na relaks (basen, sauna, masaż).

Artykuł sponsorowany.

--> wstecz