Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Powiatowy Konkurs o św. Janie Pawle II

Dnia 15 kwietnia 2015 r. Zespół  Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni był organizatorem  Powiatowego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II w związku z przypadającą w miesiącu kwietniu X rocznicą śmierci i I rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II.  Hasło przewodnie konkursu to:  ,,Droga ku świętości Jana Pawła II”.

Zaproszonych gości powitała Kamila Marosz – organizator konkursu. Następnie głos zabrała p. Barbara Rogalska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni oraz pan Andrzej Kinderman –  wicestarosta powiatu nakielskiego.

Konkurs rozpoczął się montażem słowno– muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni. Na konkurs zgłosiło się 10 szkół gimnazjalnych – trzy gimnazja specjalne z Szubina, Karnowa i Kcyni oraz siedem gimnazjów ze szkół masowych: Gimnazjum Nr 1 z Szubina, Gimnazjum Nr 3 z Nakła nad Notecią, ZSP w Samostrzelu, Zespół Szkół z Dziewierzewa, ZSO Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich z Kcyni, Gimnazjum z Chwaliszewa i Zespół Szkół z Mycielewa.

Pytania konkursowe dotyczyły życiorysu Jana Pawła II. Uczniowie wypełniali test składający się z 30 pytań. W kategorii gimnazjów specjalnych (po dogrywce) I miejsce zajął Piotr Kamiński z Szubina, II miejsce Krystian Hausz z Kcyni i III miejsce Martyna Twardowska z Karnowa. W kategorii Gimnazjów szkół masowych I miejsce zdobyła Karolina Stypczyńska z Zespołu Szkół z Mycielewa, II miejsce zajęła Dominika Marciniak z Gimnazjum Nr 3 w Nakle nad Notecią, miejsce III zdobyła Maja Senska z ZSP w Samostrzelu.

Nagrody wręczył wicestarosta nakielski pan Andrzej Kinderman wraz z p. Barbarą Rogalską – dyrektorem ZSS im. J. Korczaka w Kcyni oraz p. Kamilą Marosz – organizatorem konkursu. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pani Ewy Mes – Wojewody Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pana Marka Szarugi – Burmistrza Kcyni, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Banku Spółdzielczego w Kcyni, SKOK im. Stefczyka  Oddział w Nakle nad Notecią, Pana Jana Zdzisława Krycha – Prezesa GS w Kcyni.

tekst: ZSS w Kcyni

fot. Szymon Cybulski

--> wstecz