Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Prędkość- działania nakielskiej drogówki

Lokalne działania pn.: „Prędkość” prowadziła wczoraj na powiatowych drogach nakielska „drogówka”. Na ciągach komunikacyjnych pracowali też policjanci z bydgoskiego OPP. Wspólne akcje mają przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Wczoraj (7.03.19) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili lokalne działania „Prędkość”, podczas których z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg kontrolowali pojazdy przemieszczające się po trasach.
Mając na uwadze fakt, że jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, szczególną uwagę mundurowi zwracali właśnie na wykroczenia związane z niestosowaniem się kierowców do ograniczeń prędkości. Oprócz tego, mundurowi reagowali na inne wykroczenia drogowe, sprawdzali stan techniczny aut, obowiązkowe wyposażenie oraz trzeźwość kierowców. Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na trasach prowadzili mundurowi z referatu ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy z bydgoskiego oddziału prewencji policji.

Łącznie skontrolowano 69 aut. Ujawniono 17 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością oraz 11, którzy popełnili inne wykroczenia drogowe.
Podczas trwania działań, na kontrolowanych trasach, nie odnotowano zdarzeń drogowych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz