Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Prezydent ze łzami w oczach wspominał Ulka

Takiego rozpoczęcia roku szkolnego jeszcze w naszej gminie nie było. Na gminną inaugurację Roku Szkolnego przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką. Zespół Szkół w Dziewierzewie otrzymał imię ppor. Marka Uleryka i sztandar ufundowany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Na ścianie budynku szkoły została odsłonięte pamiątkowe tablice. Poświęconą zmarłemu funkcjonariuszowi BOR ppor. Markowi Ulerykowi odsłoniła Para Prezydencka i siostry śp. Marka Uleryka, a drugą odsłonił Burmistrz Marek Szaruga i dyrektor Rafał Leśniarek..

Prezydent RP Andrzej Duda na grobie Marka Uleryka złożył okolicznościowy wieniec, a po mszy świętej, która została odprawiona w kościele parafialnym w Dziewierzewie odbyły się głównie uroczystości na placu przy Zespole Szkół im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Prezydent RP Andrzej Duda na ręce dyrektora szkoły Rafała Leśniarka przekazał nowy sztandar szkole, a ten dokonał prezentacji sztandaru. W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego przedstawiciele uczniów złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

W swoim przemówieniu dyrektor Rafał Leśniarek przedstawił historie powstania szkoły oraz przybliżył sylwetkę Marka Uleryka. Pan Prezydent Andrzej Duda mówił o oficerze Biura Ochrony Rządu i jego osobowości, odpowiedzialności i poświęceniu w służbę dla Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Głowa Państwa swoje emocjonalne przemówienie zakończył ze łzami w oczach.

Pierwsza Dama nawiązana rozpoczynającego się roku szkolnego i spraw związanych z nauką dzieci i praca nauczycieli. Oficjalne spotkanie zakończyło się krótkim programem artystycznych w wykonaniu uczniów szkoły.

Prezydencki śmigłowiec odleciał z boiska w Dziewierzewie.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz