Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Profilaktyczne lekcje w Laskownicy

Październik jest bardzo dobrym czasem na spotkania poświęcone profilaktyce. Na zaproszenie pedagoga szkolnego Roberta Koniec do Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy przyjechali policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kcyni mł. asp. Milana Prajs.

Policjant sierż.sztab. Marcin Plich w swoich spotkaniach z dziećmi rozmawiał o podstawach bezpiecznego poruszania się po drogach, uczył przedszkolaków przechodzenia przez przejścia dla pieszych, mówił o odpowiednim zachowaniu się na przystankach autobusowych, ważności noszenia odblasków.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz poruszyła wiele tematów dotyczących problemów obecnej młodzieży. Mówiła o zagrożeniach wynikających z korzystania z portali internetowych, szerzenia hejtu czy sięgania po używki.

Szkolne spotkania profilaktyczne zakończyły się uroczystym wręczenia kart rowerowych uczniom klasy piątej przez dzielnicową mł.asp. Mileną Prajs.

materiał. SP Laskownica

 

--> wstecz