Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Profilaktyczny festyn BEZPIECZNE WAKACJE odbył się u Miłośników Przyrody w Laskownicy

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbył się festyn profilaktyczny BEZPIECZNE WAKACJE. Od lat stawiamy na bezpieczeństwo naszych uczniów podczas zabaw w ferie i wakacje. Nasi uczniowie spędzają wakacje na terenach swoich miejscowości dlatego celem festynu jest ogólnie pojęta profilaktyka z naciskiem na prace w gospodarstwach rolnych i okres żniwny.- podkreśla pedagog szkolny Robert Koniec, który jest pomysłodawcą takiej formy zajęć profilaktycznych.

Fantastyczna pogoda pozwoliła uczniom z Laskownicy zapoznać się ze sprzętem strażackim, odbyć krótkie szkolenia z pierwszej pomocy, od policjantów dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się rowerem, hulajnogą czy spędzać czas zabawach nad wodą.

Nadleśnictwo w Szubinie zapoznało naszych uczniów z bardzo nowoczesnym sprzętem elektronicznym wykorzystywanym w pracy leśników. Kamery termowizyjne, drony, lornetki i specjalne słuchawki bardzo zaciekawiły naszych uczniów. Leśnicy przestrzegali także jak się zachować w okresie letnim w lesie, zwrócili uwagę na duże zagrożenie pożarami w okresie występowania upałów.

Uczniowie z Laskownicy, to przyszli rolnicy. Ich rodzice pracują w gospodarstwach. jedną z form przekazania wiedzy o zachowaniu się dzieci w okresie intensywnych prac żniwnych jest poświęcenie czasu na zagadnienie. W tym roku fachową wiedzą naszym uczniom przy maszynach rolniczych i cięgnikach naszych rodziców przekazały panie z KRUS w Żninie.

Udało nam się zaprosić do współpracy najlepszego fachowca od pływania kajakiem. Pan Jacek Maćkowski z Zakładu Poprawczego w Kcyni zapoznał naszych uczniów z rodzajami kajaków, koniecznością poprawnego ubierania kapoków i bezpiecznego korzystania pod okiem dorosłych z pływania kajakami.

Festyn profilaktyczny powiązany był z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Był dmuchaniec, piana party, animatorka zabawy, wata cukrowa i stoisko gastronomiczne przygotowane przez KGW Noteckie Babeczki, które wsparło szkołę.

Sporym zainteresowaniem wśród starszej młodzieży jest spotkanie z instruktorem Szkoły Jazdy MERKURY panem Krzysztofem Kiecą, który przekazywał pierwsze kunszty bycia kierowcą motocykla.

Ogromną radość i dobrą zabawę przygotowała Pani Brygida Prus, która do Laskownicy przyjechała z krową. Okazał się, że dojenie dla wielu uczniów to bułka z masłem.

Dyrektor szkoły pani Marzena Wessołowska składa podziękowania Radzie Rodziców, która wsparła organizację wydarzenia, wszystkim służbom, i osobom prywatnym, które od lat nas wspierają, rodzicom, którzy czynnie włączają się w organizację poprzez udostępnienie rolniczego sprzętu czy pieczenie placków.

materiał. SP Laskownica

--> wstecz