Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Rusza projekt „Muzyczna Akademia” w świetlicach wiejskich

Akademia muzyczna to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Kcynia oraz turystów, bez względu na wiek. W jego ramach zaplanowano cykl występów muzycznych – koncertów z różnorodną muzyką – od szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej, po utwory jazzowe, a także nowoczesne aranżacje znanych piosnek dla dzieci. Po każdym z koncertów, nastąpi krótka prezentacja instrumentów muzycznych – omówienie dźwięków i możliwości jakie niesie za sobą każdy z nich. Wszystko połączone z prelekcją kapelmistrza. Nie zabraknie konkursów, zabaw muzycznych. Działania te będą miały na celu zmotywowanie młodych ludzi i zachęcenie ich do przystąpienia do kcyńskiej orkiestry. Rekrutacja nowych członków ma być naturalną konsekwencją podejmowanych w ramach projektu działań. Ponadto projekt będzie niósł za sobą aspekt rozrywkowy – na terenach wiejskich brakuje tego typu atrakcji, aspekt kulturalny (podniesienie poziomu wiedzy muzycznej – zaznajomienie z instrumentami i repertuarem orkiestry) i społeczny (integracja mieszkańców). Przy realizacji projektu wykorzystane zostaną piękne, odnowione lub pobudowane od podstaw świetlice wiejskie. Wszystkie zrealizowane w ostatnich kilku latach przy współudziale środków unijnych w ramach PROW na lata 2007 – 2013. Świetlice te pełnią rolę centrów kulturalno – społecznych poszczególnych sołectw.

Pierwszy z koncertów zaplanowano na najbliższy piątek tj. 24 kwietnia godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Tupadłach. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Zadanie dofinansowane jest przez Samorząd Powiatu w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 r. w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pod nazwą „KULTURA I SZTUKA”.

 

materiał: Ewa Hałas/UM w Kcyni

--> wstecz