Sobota, 26 listopada 2022 r. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Przedszkolaki spotkały się z policjantami

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, jak zachować się podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia, a także zasadach kontaktu z nieznajomymi rozmawiali z przedszkolakami w „Wesołej Piątce” nakielscy mundurowi.

Asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z przewodnikiem służbowego psa i dzielnicowymi odwiedziła dzieci w przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle.
Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli bardzo wiele ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych kwestii. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych.
Przedszkolaki dowiedziały się też, jak należy się zachować, kiedy zostaną zaatakowane przez niebezpieczne zwierzę i miały okazję porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego asp. szt. Łukaszem Król, który wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym przyjechał do przedszkola. Każdy chętny mógł też wejść do oznakowanego radiowozu i sprawdzić, czym różni się taki pojazd od aut, które mają rodzice.
Policjanci przypominali również o ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, a dzieci chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
W spotkaniu uczestniczył też nietypowy gość, Hipopotam, który obdarował dzieci gadżetami ufundowanymi przez nakielski sklep Hipper.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz