Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Przedszkolaki w Muzeum. „100 lat po powstaniu…”

26 lutego dwie grupy z Przedszkola Miejskiego w Kcyni – Gromadka Kubusia Puchatka i Biedroneczki – brały udział w warsztatach historyczno-plastycznych zorganizowanych w Muzeum Ziemi Szubińskiej w ramach projektu pn. „100 lat po powstaniu – przedszkolak też wie”. Podczas dzisiejszego spotkania w muzeum dzieci zapoznały się z historią Powstania
Wielkopolskiego na naszym terenie, umundurowaniem i znakami powstania typu flaga i rozetka. Uczestnicy dodatkowo zwiedzili wystawy stałe związane z Powstaniem Wielkopolskim, poznały historię szubińskiego pomnika, a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych oraz obejrzały film z rekonstrukcji bojów o Szubin z udziałem kompanii kcyńskiej. Zajęcia prowadziła kustosz Kamila Czechowska.
Projekt „100 lat po powstaniu – przedszkolak też wie” realizowany jest przez Stowarzyszenie Marzenie działające przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni z dofinansowaniem ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert nr 1/2020. Projekt ma na celu zaznajomienie młodego pokolenia z tematyką Powstania Wielkopolskiego, kształtowanie odpowiednich podstaw oraz popularyzację wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
Koordynatorem zadania i pomysłodawcą jest Anna Duda-Nowicka.
Tekst: Stowarzyszenie „Marzenie”

 

 

--> wstecz