Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Przedszkolaki w Punkcie Zespołu Ratownictwa Medycznego

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie” projektu pn. Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym – zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 2/2019 „Zdrowie i wolontariat 2019” dwie grupy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej udały się na spacer do Zespołu Ratownictwa Medycznego Podstawowego znajdującego się w Kcyni. Ratownik
medyczny pan Bartek Andrzejewski zapoznał dzieci z pracą ratownika medycznego omawiając m.in. sprzęt znajdujący się karetce i wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia urządzenia oraz leki. Dzieci miały okazję zajrzeć do wnętrza karetki, a niektóre nawet przetestować znajdujący się tam sprzęt.
Kcyńska karetka stacjonuje w siedzibie straży pożarnej. Dodatkową atrakcją było więc spotkanie się ze strażakami. Pan Maciej Wojciechowski opowiedział pokrótce o misji strażaka. Dzieci miały również okazję przyjrzeć się z bliska wozom strażackim i usłyszeć sygnały alarmowe. Taka wizyta, podczas której dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, z pewnością pozwoli oswoić się dzieciom z tematami ratowania życia i konieczności udzielania pomocy.
Dziękujemy Panom za lekcję.
Materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

--> wstecz