Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Przerażające nagranie. Czy ujecie wody w Dziewierzewie może być skażone?

Do naszej redakcji przyszła wiadomość z filmem i zdjęciami z prośbą o pomoc w nagłośnieniu problemu z jakim spotkali się mieszkańcy Dziewierzewa. Sprawa dotyczy jakości wody wodociągowej, która dociera do naszych adresatów z ujęcia wody w Dziewierzewie. Dla przypomnienia i zobrazowania prawdopodobnej przyczyny zanieczyszczenia wody przypomnimy, że w bardzo bliskiej odległości od ujecia wody znajduje się ogromna sterta śmieci (podobny problem jaki był w Karmelicie).

Film obrazuje ogromne zanieczyszczenia wody, które autor filmu zauważył podczas wymiany filtrów wodnych zamontowanych we własnym domu na dopływie sieci wodociągowej w miejscowości Dziewierzewo. Proszę pokazać jaką mamy wodę w Dziewierzewie- pisze autor listu i filmu. Zawieźliśmy wodę na badania do nakielskiego sanepidu i o wynikach pana poinformujemy– czytamy w liście.

Film przeraża i ukazuje prawdziwy obraz problemu. Filtry były zmianiane po trzech miesiacach użytkowania. Wyniki badań zobrazują czy mieszkańcy Dziewierzewa mogą bezpiecznie spożywać wodę.

Zapewne ta sytuacja jest kolejnym sygnałem do podjecia działań polegających na usunięciu zgromadzonych ton śmieci, które niewątpliwie maja wpływ na wody gruntowe. Staramy się być obiektywni i wiemy, że we wcześniejszych latach prowadzne były lustracje wysypiska śmieci, próby kontaktu w właścicielem działki i właścicielem firmy, która składowała śmieci w Dziewierzewie. Jaki jest tego efekt?

Zdjęcia lustracji śmietniska w 2016 roku.

tekst. Robert Koniec

film i foto. Czytelnik portalu kcynia.info

 

 

 

 

--> wstecz