Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Przyłącz się do szycia maseczek. Ruszyła wspaniała akcja

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach kilka dni temu zapoczątkowali akcję szycia maseczek ochronnych. Pomysł się zrodził, gdy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać w naszym kraju. Jesteśmy strażakami i we krwi mamy pomaganie i zaczęliśmy się zastanawiać jak się zabrać za szycie maseczek- mówi Michał Lepper, strażak z Sipior.

Wspólnie z kolegami i koleżankami z jednostki poszperaliśmy w internecie, napisaliśmy kilka wiadomości w sprawie pozyskania materiałów potrzebnych do uszycia maseczek. Szybko odezwała się do nas jedna z firm szyjących pościele dziecięce, która podarowała nam skrawki materiałów. Obecnie mamy pięć Pań, które szyją maseczki i poszukujemy chętnych osób, stowarzyszeń, również firm, które chciałyby się włączyć w naszą akcję i szyć maseczki w ramach wolontariatu. Bardzo dziękujemy Paniom, które nie są związane ze strukturami straży pożarnych, a bardzo chętnie włączyły się w akcje szycia maseczek.– mówi Pan Michał.

Uszyte maseczki chcemy podarować przede wszystkim naszym kcyńskim służbom. Ratownikom medycznym, strażakom OSP, policjantom i naszej służbie zdrowia oraz strażakom PSP w Nakle i Szubinie. Pragniemy także uszyte maseczki przeznaczyć dla Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, który zabezpieczył nam stosowne materiały.

Szyte maseczki oczywiście nie mają atestów, są dwuwarstwowe, bawełniane z kieszenią na filtr medyczny. W tej trudnej sytuacji pragniemy w imieniu strażaków z OSP Sipiorach oraz Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, który włączył się w akcję i zabezpiecza pakowanie i dezynfekcję maseczek zaapelować do osób potrafiących szyć na maszynie aby przyłączyły się do szycia maseczek. Ten szczytny cel, wspaniała akcja w okresie kwarantanny zapewne jest bardzo potrzebna zarówno medykom oraz całemu społeczeństwu.

Osoby zainteresowane szyciem masek proszone są o kontakt poprzez facebook/mesenger z panem Michałem Lepper lub e-mail: osp49949@interia.eu

tekst.Robert Koniec

fot. OSP Sipiory

 

--> wstecz