Niedziela, 14 lipca 2024 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Rada Miejska ma apetyt na teren PKP

Święto Wszystkich Świętych już za nami. Jak co roku przeżyliśmy komunikacyjny „bum” i dziś opustoszały już parkingi przy cmentarzu. Na chwilę chcielibyśmy wrócić do tematu terenów zielonych na wysokości cmentarza, które na tą chwilę należą do PKP. Przed 1 listopada pisaliśmy o „apetycie” kcyńskiej Rady Miejskiej i włodarza Kcyni Marka Szarugi na przejęcie wspomnianego terenu przez gminę Kcynia.

Czy tak się stanie?- pytaliśmy

Pojawiło się zielone światło dla takich działań. Podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni podjęta została uchwała w sprawie nieodpłatnego nabycia przez Gminę Kcynia prawa użytkowania wieczystego gruntów położonych w Kcyni przy ul. Nakielskiej wraz z prawem własności posadowionych na nim budowli od przedsiębiorstwa Polskie Koleje Państwowe S.A.

Burmistrz Marek Szaruga poinformował naszą redakcję, że jeżeli Gmina Kcynia podpisze akt notarialny i będzie kiedyś właścicielem terenu przy PKP, to po wspólnych konsultacjach teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby jak najlepiej służył wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz