Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Radni przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie Gimnazjum w Chwaliszewie- zobacz kto

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kcyni przegłosowania została uchwała mówiąca o planowanym przeniesieniu Gimnazjum w Chwaliszewie do Gimnazjum w Kcyni. Choć jest to dopiero uchwała intencyjna, czyli na tą chwilę tylko planująca dalsze działania Rady Miejskiej w Kcyni, to już wiadomo, że w najbliższym czasie wejdzie ona w życie poprzez podjęcie uchwały mówiącej o połączeniu gimnazjów w jedną szkołę w Kcyni.

Zanim to się stało, radny Dariusz Kurdelski w imieniu grupy radnych: Uli Stachowiak, Moniki Wołyńskiej i Jana Kuranta oraz swoim zgłosił wniosek o wykreślenie uchwały o Chwaliszewie z porządku obrad sesji. Wniosek swój motywował tym, że warto poczekać do decyzji Rządu w sprawie wygaszania Gimnazjów w Polsce. Wniosek w drodze głosowania został odrzucony. Oliwy do ognia dolał radny Kurant- co się stało pokażemy Państwu w najbliższym czasie w innym filmie.

W tej sprawie odbyło się spotkanie w Chwaliszewie z kadrą szkoły oraz rodzicami uczniów. Burmistrz z radnymi spotkał się na tzw. konsultacjach, a INFO przedstawiło Państwu przebieg tego spotkania w relacji filmowej. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z rodzicami uczniów z Dobieszewa. Co z tego wyniknie? Pokażemy Państwu. Faktem jest, że podczas sesji jeden z mieszkańców Dobieszewa poinformował, że mieszkańcy Dobieszewa nie do końca są zadowoleni z pomysłu organu prowadzącego szkoły. Rodzice myślą o przeniesieniu dzieci do szkoły w Smogulcu- przestrzegał mieszkaniec Dobieszewa.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz