Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Radni przegłosowali wszystkie zaplanowane uchwały

Wczorajszą sesję Rady Miejskiej w Kcyni zdominowało podsumowanie plebiscytu na „Społecznika Roku 2014 Gminy Kcynia”, którym została Pani Magdalena Halkiewicz-Ujazdowska i Pan Ryszard Michalak. Po chwilach miłych i przyjemnych przyszedł czas na dalsze obrady radnych.

Podczas sesji radni podjęli wszystkie zaplanowane uchwały jednogłośnie. Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniew Witczak czytał projekty uchwał, a radni podnosili ręce do głosowania. Tak było kilkakrotnie. Podjęto uchwały w sprawach dotacji dla jednostek OSP w Kcyni i Gromadnie, wystąpienia z Banku Żywności w Pile, budowie wodociągu w Dolinie Nadnoteckiej i budowie kanalizacji w Smoguleckiej Wsi. Spora część sesji poświęcona była sprawom finansowym, gdyż radni podjęli uchwałę o zaciągnięciu pożyczki w Banku Gospodarki Krajowej. Sporo emocji wywołały komentarze „ekspertów” od realizacji „Ustawy śmieciowej”, do której wrócimy w najbliższym czasie.

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga przedstawił swoje sprawozdanie z działalności między sesyjnej i odpowiadał na pytania, interpelacje i wolne wnioski uczestników sesji.

Tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz