Sobota, 26 listopada 2022 r. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Rafał Filosek najlepszym policjantem ruchu drogowego w naszym województwie

Asp. Rafał Filosek z nakielskiej „drogówki” po raz kolejny został najlepszym policjantem ruchu drogowego w województwie. Swoje umiejętności zaprezentował na XXVIII eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.  

Asp. Rafał Filosek z nakielskiego referatu ruchu drogowego niejednokrotnie już udowadniał, że jest jednym z najlepszych policjantów specjalizujących się w ruchu drogowym w województwie. Corocznie funkcjonariusz sprawdza swoje umiejętności  startując w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, zdobywając w nim bardzo wysokie noty.

W tym roku, w odbywających się w dniach 7-8 maja 2015r. w Toruniu XXVIII eliminacjach wojewódzkich konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego, asp. Filosek ponownie zaprezentował bardzo wysoki poziom i zwyciężył w rywalizacji. Kwalifikując się tym samym do konkursu ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Wspólnie z asp. Filoskiem do Krakowa pojedzie zdobywca II miejsca w eliminacjach wojewódzkich – st. sierż. Bartosz Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci biorący udział w konkursie zmagali się z następującymi konkurencjami: jazda sprawnościowa samochodem osobowym i motocyklem służbowym, sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu, test ze znajomości wybranych przepisów prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, sprawdzian ze strzelania z broni służbowej, a także sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji

w Nakle nad Notecią

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

--> wstecz